Świetne wyniki wojskowych z radziejowskiego "Mechanika " na Ogólnopolskich Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Dwuboju Obronnym.

Po  raz kolejny drużyny sportów  obronnych  Zespołu Szkół Mechanicznych , pod opieką  nauczyciela Krzysztofa Rosińskiego  udowodniły ,że należą do najlepszych w kraju.

Tegoroczne Ogólnopolskie  Mistrzostwa  Ligi Obrony Kraju w Dwuboju Obronnym , zostały przeprowadzone  w dniach 21-23 kwietnia 2023 na strzelnicy LOK w Olsztynie, w których  w rywalizacji sportowej zmierzyły się najlepsze zespoły z całego kraju.

Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie , a zarazem  okręgową organizację LOK Pomorza Gdańskiego i Kujaw    reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Justyna Pokorska , Patrycja Pietrzykowska , Monika   Lewandowska oraz drużyna chłopców  w składzie: Marcin Przespolewski , Cyprian  Zalesiński  i Dawid  Miastkowski.

Dwubój Obronny  składał się z   marszobiegu bojowego i pojedynków strzeleckich.

W pierwszej  z nich  zawodnicy mieli  do pokonania odległości :2000 m - dziewczęta i 2500 m- chłopcy. W trakcie  wyczerpującej trasy biegu w terenie leśnym musieli  rzucić  granatem F-1 na  odległość 20 m - dziewczęta  i 25 m -chłopcy oraz strzelać  w biathlonowym stylu    do 3   zapadek o średnicy 110 mm opadających  po trafieniu    pięcioma  nabojami. W razie nie wykonania  zadania   zawodników  czekały   rundy karne .

Kolejna  konkurencja  to pojedynki strzeleckie ,czyli  jak najszybsze trafienie trzech zapadek    o średnicy 110 mm  oddalonych na odległość 50m .  Każdy zawodnik z drużyny  miał do dyspozycji  po 3  naboje, a wspólny start rywalizujących drużyn był oddalony od stanowisk strzeleckich o koło 10m. Odległość tę  należało przebiec z bronią ,  przy zachowaniu  wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Konkurencja  rozgrywana była  systemem "każdy z każdym".  Bardzo widowiskowa , ale i trudna, gdyż   należało  nie tyko  celnie  strzelać ,ale i również zrobić to jak najszybciej.

W klasyfikacji  drużynowej chłopcy ( Dawid Miastkowski,Marcin  Przespolewski i Cyprian Zalesiński) zajęli  pierwsze miejsce w marszobiegu bojowym i trzecie miejsce w pojedynku strzeleckim.  

  Indywidualnie w grupie  chłopców pierwsze miejsce wywalczył Dawid  Miastkowski ,drugi był Marcin Przespolewski  , a czwarty  Cyprian Zalesiński.

Dziewczęta ( Justyna Pokorska, Patrycja Pietrzykowska i Monika Lewandowska) mimo wysokiej  determinacji    w obu konkurencjach   zawody ukończyły    tuż  za  podium.

Po podsumowaniu  punktów  marszobiegu bojowego  i pojedynków strzeleckich  drużyn  dziewcząt          i chłopców w końcowej klasyfikacji    generalnej    reprezentacja z ZSM  zajęła drugie miejsce ulegając jedynie reprezentacji z Poznania. Wszystkim serdecznie  gratulujemy. Jesteśmy z  Was dumni!!!

Opracował :K.Rosiński


 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.