programista   Technik programista zajmuje się tworzeniem programów komputerowych w różnych językach programowania np.: C++, Java, Python, PHP, JavaScript oraz nadzoruje proces wdrażania programu. Programowanie to ciekawa pasja, która umożliwia tworzenie m.in.: gier komputerowych, aplikacji komputerowych i mobilnych, oprogramowania maszyn i urządzeń przemysłowych, i wielu innych innowacyjnych rozwiązań.
   Współcześni programiści pracują w biurach wyposażonych w sprzęt niezbędny do testowania aplikacji, często też podróżują, by kontaktować się z klientami. Po ukończeniu szkoły technik programista może znaleźć pracę w: działach informatycznych różnych firm, firmach z sektora IT, firmach tworzących oprogramowanie komputerowe, sklepach komputerowych, serwisach komputerowych. Mogą także prowadzić własną działalność i świadczyć usługi doradcze. Możliwości są duże ponieważ zawód ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

W zawodzie tym można zdobyć 2 kwalifikacje:
INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych.
INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji.

Technik programista - zawód przyszłości

Folder zawodu TECHNIK PROGRAMISTA


 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.