fryzjer   To kierunek umożliwiający zdobycie pełnej wiedzy z dziedziny fryzjerstwa, wizażu, makijażu i stylizacji. Absolwent tego kierunku potrafi prowadzić salon fryzjerski zarówno pod względem praktycznym jak i estetycznym. Posiada nie tylko wiedzę i umiejętności istotne do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych oraz strzyżenia włosów, ale potrafi również profesjonalnie wystylizować fryzurę, dokonać analizy kolorystycznej i przeprowadzić zabieg koloryzacji oraz wykonać profesjonalny makijaż.
   Kreatywność i umiejętność łączenia potrzeb i oczekiwań klienta oraz estetyki z wizją wyglądu to podstawowe zadanie technika usług fryzjerskich. Absolwent tego kierunku posiada też umiejętność zarządzania zespołem oraz zna podstawy komunikacji z klientem, które są bardzo ważne w tym zawodzie.
Fryzjerstwo jest zawodem, który w Polsce rozwija się nieustannie, stale podnosząc poziom oferowanych usług. Nowe technologie, ewoluujący rynek mody, wzrastająca potrzeba społeczna dbania o wygląd, wpływają na zmianę oczekiwań wśród nabywców usług czyli wśród klientów.
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku pracy kierunek oferowany w naszej szkole został specjalnie poszerzony o dodatkowy moduł z zakresu wizażu i stylizacji, dzięki czemu uczniowie nauczą się:
 • pielęgnacji dłoni i twarzy
 • podstaw makijażu
 • technik zdobienia paznokci

Folder zawodu TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH


 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.