Walczyli o miano najlepszej klasy mundurowej w Polsce

V Centralny Zlot Klas Mundurowych Żagań 2019W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu w dniach 22-28 września 2019 roku odbył się V Centralny Zlot Klas Mundurowych.
Uczestniczyło w nim 16 najlepszych klas mundurowych z całej Polski wyłonionych w drodze eliminacji wojewódzkich.Do udziału w tegorocznej edycji Zlotu zaproszono uczniów ze szkół o profilu wojskowym z Litwy, Rumunii i Ukrainy- razem blisko 600 uczniów.
Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie zwyciężyli wwojewódzkich eliminiacjach i tym samym jako najlepsza klasa mundurowa reprezentowali w Żaganiu województwo kujawsko-pomorskie.
27 uczniów klasy wojskowej pod opieką Krzysztofa Rosińskiego i Mariusza Bolewicza wytrwale walczyło w konkurencjach przygotowanych przez organizatorów zlotu.

Czytaj więcej...

75 lat LOK

Zaproszenie

Szkolne Koło Strzeleckie LOK działające przy Zespole Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie

oraz Starostwo Powiatowe Radziejów

serdecznie zapraszają do udziału

w

Otwartym Turnieju Strzeleckim,

z okazji 75 - lecia Ligi Obrony Kraju

który odbędzie się 6 września 2019 r. w Szkolnej Strzelnicy Sportowej w ZSM w Radziejowie.

Czytaj więcej...

WIELKIE ZWYCIĘSTWO MŁODYCH STRZELCÓW

22052601 1362627913835500 2138815492 nZwiązek Nauczycielstwa Polskiego nie tylko stoi na straży obrony godności praw i interesów nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Poszczególne struktury związkowe są także organizatorami życia kulturalnego, wypoczynku, turystyki itp.

Czytaj więcej...

VI Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej

Zwycięska drużyna Krzysztof Rosiński Marta Zachwieja Sebastiam Chmielewski W dniach 1 - 2 czerwca 2017 roku w Ośrodku Wypoczynkowym w Wąsoszu odbył się finał VI Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej. Organizatorem był Wojewoda Kujawsko - Pomorski, Szef Obrony Cywilnej Województwa Mikołaj Bogdanowicz. Olimpiadę przeprowadził Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko -Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, we współpracy ze starostami i prezydentami miast na prawach powiatów.

Czytaj więcej...

Biathlon Zimowy 2016

Strzelcy z „Mechanika” Mistrzami Województwa w Biathlonie Zimowym 2016

13 lutego 2016 roku na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Piechcinie odbyły się XVI Wojewódzkie Zawody Strzeleckie LOK w Biathlonie Zimowym 2016. Organizatorem zawodów było Biuro Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Bydgoszczy, Piechciński Klub Sportowy LOK Piechcin i Piechcińskie Bractwo Kurkowe w Piechcinie. W zawodach startowali strzelcy z Klubów Strzeleckich m.in. z Bydgoszczy, Inowrocławia, Kruszwicy, Żnina, Lubostornia, Kcyni, Radziejowa oraz zaproszeni goście i sympatycy strzelectwa sportowego z województwa kujawsko-pomorskiego. Kierownikiem zawodów była Olena Sakivska.

Czytaj więcej...

71 Rocznica Wyzwolenia Radziejowa

Zawody strzeleckie z okazji 71 rocznicy wyzwolenia Radziejowa

 Na strzelnicy w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie 23 stycznia 2016 roku odbył się Otwarty Turniej Strzelecki z okazji 71 rocznicy wyzwolenia miasta spod niemieckiej okupacji. Celem zawodów było upamiętnienie rocznicy wyzwolenia miasta. Uczestnicy imprezy mieli okazję potrenować celność oka w strzelaniu do tarcz strzeleckich i sprawdzić swoje umiejętności w tej dyscyplinie sportowej.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe na strzelnicy

Ferie zimowe na strzelnicy w Mechaniku

Przez cztery dni na strzelnicy w ZSM w Radziejowie dla młodzieży szkół radziejowskich odbywały się zajęcia strzeleckie pod nazwą „Akcja Zima z LOK”. Celem zajęć było propagowanie sportu strzeleckiego oraz zagospodarowanie czasu wolnego dla uczniów podczas ferii zimowych.

Czytaj więcej...

Rejonowa Liga Strzelecka 2015

Piąte miejsce mundurowców w Rejonowej Lidze Strzeleckiej w roku 2015

W dniu 3 lutego 2016 roku, w Pałacu w Kobylnikach, odbyło się podsumowanie Międzypowiatowej Ligi Strzeleckiej za rok 2015. Przez 9 turniejów, począwszy od lutego do grudnia 2015 w zaciętej rywalizacji strzeleckiej o miano najlepszych, rywalizowało ze sobą 65 zawodników reprezentujących szkoły, koła i kluby strzeleckie z Torunia, Inowrocławia, Kruszwicy, Radziejowa. Zawodnicy zmagali się w sportowej rywalizacji strzelając z broni pneumatycznej, pistoletu i karabinka sportowego.

Czytaj więcej...

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8