Biblioteka szkolna poleca

   Na czas zamknięcia szkoły proponujemy skorzystać z innego rozwiązania, które pozwoli na kontynuacje zainteresowań czytelniczych.
Poniżej przedstawiamy wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków.

WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Czytaj więcej...

PLEBISCYT NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

Ogłaszamy plebiscyt na najładniejszą kartkę wielkanocną. Plebiscyt podzielony jest na dwie kategorie:

Kategoria I – kartka wielkanocna ręcznie wykonana dowolną techniką.

Kategoria II – kartka wielkanocna wykonana w dowolnym (komputerowym) programie graficznym.

W plebiscycie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Uczestnik może wziąć udział w jednej kategorii lub obu kategoriach. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie po 1 pracy z danej kategorii.

Kartkę wielkanocną ręcznie robioną należy sfotografować natomiast kartkę wykonaną w programie graficznym należy zapisać w formacie JPEG. Zdjęcia (pliki JPEG) należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do dnia 5 kwietnia 2020 r.

Wybór najładniejszych kartek wielkanocnych nastąpi na facebook’u samorządu szkolnego https://www.facebook.com/samorzad.zsm/. Swój głos będzie można oddać poprzez kliknięcie „Lubię to” w dniach od 6 do 8 kwietnia 2020 r. do godz. 12.00. Głosować mogą wszyscy użytkownicy facebooka. Dla autora kartki wielkanocnej z największą liczbą polubień w obu kategoriach – nagroda.

Regulamin

Organizatorzy: nauczyciele biblioteki szkolnej

PRZECZYTAM 52 KSIĄŻKI W 2020 ROKU - PODEJMIESZ WYZWANIE?

52 ksiazki 2

Teatr „Don Kichot”

W środę 30 października 2019 r. klasy 1TLI i 1TML wraz z opiekunami p. E. Kałużą, S. Szczechowicz i E. Łodygowską uczestniczyły w spektaklu „Don Kichot” na podstawie powieści Miguela de Cervantesa.

Spektakl rozpoczęła aktorka śpiewająca po hiszpańsku. Scena, w której z piasku wyłonił się błędny rycerz w motocyklowych butach i goglach narciarskich była szczególnie zaskakująca. Bohater rzucał się po scenie w dzikim amoku, często raniąc i potrącając swego giermka. Podobała nam się scena walki z wiatrakami, w której wykorzystano wiatraki pokojowe. Zasmuciliśmy się kiedy spalono Don Kichotowi książki, wykorzystując jego mocny sen. Wszystkie postacie dobrze odegrały swoją rolę, jednak najbardziej zachwyciła nas scenografia i efekty specjalne jak plastikowy koń, mnóstwo piasku na scenie czy lustra. Dziękujemy za zaproszenie na spektakl. Było ciekawie i bardzo nam się podobało.

Natalia Burmistrzak
Andżelika Grobelska

”Redukcja CO2, segregacja i recykling”.

co2 6 20190927 165820230523.09.2019 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ”Redukcja CO2, segregacja i recykling”. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów. Komisja Konkursowa oceniła prace i przyznała nagrody i wyróżnienia:

Czytaj więcej...

iTeatr w naszej szkole

Zespół Szkół Mechanicznych przystąpił do projektu iTeatr TVP, który daje możliwość uczestnictwa w spektaklach teatralnych „nie wychodząc ze szkoły”. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizację transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce. Koordynatorami projektu są nauczyciele biblioteki szkolnej.

Czytaj więcej...

Kącik recenzenta

Kącik recenzenta

Czytaj więcej...

Wyniki konkursów

Wyniki konkursu ze znajomości lektur szkolnych

I miejsce- Katarzyna Kulpa klasa 3 Tli

II miejsce- Dominika Sadowska klasa 4 Tl

                   Klaudia Pawikowska klasa 4 Tl

III miejsce- Aleksandra Cholińska klasa 4 Tl

Konkurs odbył się 27.03.2019r.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów.

         Gratulacje dla zwycięzców konkursu!

Wyniki konkursu na recenzję książki   ”Czytam, bo lubię”

I miejsce  - Andżelika Olszewska kl. 2 Tlm

II miejsce - Lidia Dębowa kl. 3 Tli

III miejsce –Kacper Laskowski kl. 1 Sm

Galeria

Partnerzy

Partner nr1

Partner nr2

Partner nr3

Sponsorzy

Powiat Radziejowski

Sponsor2

RYDZ

Krukowiak

Sponsor5

Sponsor6

Sponsor7

Sponsor8