Technik spawalnictwa

   Technik spawalnictwa zajmuje się spajaniem elementów wykonanych z metali i tworzyw sztucznych, stosując różne metody spawania oraz projektowaniem, organizacją i kontrolą jakości procesów spajania w konstrukcjach i wyrobach spawanych. W branży spawalniczej obserwujemy gwałtowny postęp techniczny. Rozwijają się nowe technologie i nowe procesy spajania.
   Wprowadzane zostają nowe stopy metali, materiały spawalnicze, coraz więcej urządzeń może obsługiwać wyłącznie osoba wysoko wykwalifikowana. W Polsce działają zakłady wykonujące wyroby i konstrukcje spawane oraz przedsiębiorstwa, gdzie spawanie jest procesem pomocniczym. To oznacza, że zapotrzebowanie na specjalistów jest duże, a zawody związane z branżą spawalniczą należą do najbardziej deficytowych.
   Po ukończeniu szkoły nie ma problemu ze znalezieniem atrakcyjnej pracy. Można również kontynuować naukę na uczelniach wyższych o kierunkach politechnicznych. Szkoła dysponuje nowoczesną pracownią spawalnictwa. Posiadamy atest wystawiony przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach na prowadzenie szkoleń różnymi metodami.

Folder zawodu TECHNIK SPAWALNICTWA


 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.